با حکم استاندار تهران، دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان، به عنوان عضو هیات امنای کانون کارآفرینان برتر رسمی استان تهران منصوب شد.

در حکمی از سوی استاندار تهران، دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان، به مدت ۳ سال به عنوان عضو هیات امنای کانون کارآفرینان برتر رسمی استان تهران منصوب شد. همزمان، احکام سایر اعضای هیات امنای کانون کارآفرینان برتر رسمی استان تهران نیز ارائه شد.

به این منظور، نشستی در تاریخ دهم دی ماه در استانداری تهران برگزار شد. در این نشست، استاندار تهران، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، مدیران کل سایر دستگاه های اقتصادی استان تهران و جمعی از کارآفرینان برتر ملی و کارآفرینان برتر استان تهران حضور داشتند.

در این نشست، دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران خواستار توجه بیشتر به موضوع “محیط کسب و کار” شد.

این کارآفرین برتر ملی گفت: طی ۲۰ سال گذشته و دولت های مختلف، هیچگاه رتبه محیط کسب و کار ایران، وضعیت مناسبی نداشته است و همواره ۳ رقمی بوده است. وی به نظام رتبه بندی سهولت کسب و کار بانک جهانی (Ease of Doing Business) اشاره کرد و گفت آخرین گزارش این رتبه بندی مربوط به سال ۲۰۲۱ است که ایران رتبه ۱۲۷ را کسب کرده است. وی گفت: با توجه به نقایص نظام رتبه بندی قبلی، هم اکنون بانک جهانی، شاخص مشابهی را با عنوان B Ready در دستور کار قرار داده است که اولین نتایج آن در سال ۲۰۲۴ درباره رتبه بندی تعدادی از کشورها اعلام می شود. بهبود محیط کسب و کار در ایران، از یک سو باعث توسعه شاخصهای اقتصادی و سهولت فعالیت کارآفرینان می شود و از سوی دیگر می تواند عاملی برای افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور باشد.

کارآفرین برتر استان تهران گفت: محیط کسب و کار، دربرگیرنده شاخصهایی است که خارج از کنترل کارآفرین است و بهبود آن نیازمند مداخلات موثر از سوی حاکمیت و نهادهای حاکمیتی بویژه دولت است. جنس این مداخلات عمدتا از نوع سیاستگزاری است و نیازمند منابع مالی از سوی دولت نیست.

دکتر حبیبی رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، از تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به عنوان اقدام ارزشمند و قابل تقدیر از سوی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم نام برد ولی آنرا صرفا گامی اولیه و ناکامل در راستای ارتقای محیط کسب و کار کشور دانست.

بر اساس احکام صادره از سوی استاندار تهران، علاوه بر دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، حامد ویس کرمی، معاون تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیر کل تعاون کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران؛ محمود سیجانی، رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران؛ جبرئیل برادری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران؛ داود طبرسا، مدیرکل اقتصادی و دارایی استان تهران؛ سید محمد رضا گلدانی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران؛ سیدرضا تقوی، رییس مجمع نمایندگان تهران؛ بشیر انیسی، عضو هیات مدیره کانون؛ مهرداد عالی پور، عضو هیئت رئیسه کانون؛ داوود ادیب، عضو هیئت رئیسه کانون؛ رضا نقی زاده، عضو هیئت رئیسه کانون؛ افشین پاک نهال، عضو هیئت رئیسه کانون؛ علی رسولی زاده، عضو هیئت رئیسه کانون؛ مریم تاج آبادی، عضو هیئت رئیسه کانون و به مدت سه سال به عنوان اعضای هیات امنای کانون کارافرینان برتر رسمی استان تهران منصوب شدند.
گفتنی است پیش از این، در نشستی که در سال ۱۴۰۰ برای بررسی اساسنامه کانون کارآفرینان برتر رسمی در وزارت کار برگزار شده بود به پیشنهاد دکتر غلامرضا حبیبی، بنا شد رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان به عنوان یکی از اعضای هیات امنای کانون کارآفرینان برتر رسمی استان، حضور داشته باشند.

کانون های کارآفرینان برتر رسمی استان ها متشکل از کارآفرینان برتر منتخب در “جشنواره کارآفرینان برتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی” می باشند چشنواره کارآفرینان برتر، هر سال در سطوح استانی و ملی برگزار می شود. در جشنواره سال گذشته، ۶ هزار و ۷۳۷ نفر شرکت داشتند که از این بین، ۲۰۰ کارآفرین برتر استانی در ۳۱ استان انتخاب شد و پس ازانجام داوری‌های متعدد و بررسی های میدانی، نهایتاً ۱۹ نفر به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شدند. این تشکل ها با هدف شناسایی چالش های زیست بوم کارافرینی استان ها و شبکه سازی بین کارآفرینان کل کشور به عنوان اتاق فکر مدیران دولتی هر استان ایفای نقش می کنند.

دکتر علامرضا حبیبی موسس و مدیرعامل موسسه فرزان، پیش از این به عنوان کارآفرین برتر استان تهران و کارآفرین برتر ملی انتخاب شده و مورد تقدیر رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. وی هم اکنون عضو هیات مدیره و رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران و همچنین عضو هیات مدیره کانون سراسری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی می باشد.

سخنرانی دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان با موضوع “هوش مصنوعی در سلامت” در بیمارستان مهدیه

دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان روز دوشنبه ۴ دی ماه در ارتباط با “هوش مصنوعی در سلامت” در سالن همایش های بیمارستان مهدیه سخنرانی کرد.

در این همایش، مسئولین بیمارستان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستیاران تخصصی و انترن ها حضور داشتند. همچنین دکتر امید کهندل از اعضای گروه هوش مصنوعی فرزان نیز در این ارتباط، سخنرانی کرد.

در این سخنرانی، موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی در سلامت بویژه زنان و مامایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دکتر حبیبی به سوالات حاضران پاسخ گفت.

 

سرفصل های اصلی سخنرانی به شرح ذیل بودند:

 • معرفی موسسه فرزان و گزارش عملکرد آن
 • روند شکل گیری آگاهی و هوشمندی
 • پیدایش DNA و انتخاب طبیعی در موجودات زنده
 • شکل گیری سیستم عصبی و نورونها در موجودات زنده
 • عملکرد نورون ها و شبکه عصبی
 • رشد تصاعدی فناوری
 • نظرات ری کورزوایل در زمینه تکینگی فناوری
 • مقایسه هوش مصنوعی و هوش طبیعی
 • انواع و سطوح هوش مصنوعی (ANI / AGI / ASI)
 • مدل های دیپ بلو و آلفاگو از شرکت های IBM و DeepMind گوگل
 • روند شکل گیری هوش مصنوعی
 • یادگیری ماشین (Machine Learning)
 • شبکه عصبی مصنوعی (ANN)
 • ساختار و عملکرد شبکه عصبی مصنوعی
 • یادگیری عمیق (Deep Learning)
 • هوش مصنوعی زایشی (Generative AI)
 • پردازش زبان طبیعی (NLP)
 • کاربردهای هوش مصنوعی در سلامت
 • کاربردهای هوش مصنوعی در زنان و مامایی
 • پردازش تصویر در IVF
 • ملاحظات اخلاقی در هوش مصنوعی
 • سلامت هوشمند و دستاوردهای موسسه فرزان در زمینه هوش مصنوعی

 

بیمارستان مهدیه از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. سالانه حدود ۶۰۰۰ زایمان در این بیمارستان انجام می شود. این بیمارستان یکی از موفق ترین مراکز درمان نازایی کشور است. بیمارستان مهدیه همچنین از یکی از بزرگترین بخشهای مراقبت ویژه نوزادان در سطح منطقه برخوردار است. روزانه حدود ۷۰۰ نفر در این مرکز، خدمات سرپایی دریافت می کنند و سالیانه بیش از ۲۵۰۰ بیمار دیابتی در این مرکز تحت درمان می باشند.

 

موسسه فرزان آماده است سخنرانی و کارگاه هوش مصنوعی در سلامت را برای مراکز بهداشتی – درمانی کشور برگزار نماید.همچنین این مرکز، آمادگی خود را برای ارائه مشاوره و همکاری در زمینه اجرای طرح ها و برنامه های هوش مصنوعی بویژه یادگیری ماشین (Machine Learning) و یادگیری عمیق (Deep Learning)، پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing)، پردازش تصویر (Image Processing)، مدل های پیش بینی (Prediction Models) و پزشکی شخصی سازی شده (Personalized Medicine) و … اعلام می نماید.

گروه هوش مصنوعی فرزان هم اکنون متشکل از ۷۰ عضو داوطلب جوان و مجرب از جمله برنامه نویسان پایتون و کارشناسان هوش مصنوعی است. از آنجا که اجرای پروژه های هوش مصنوعی نیازمند GPU و زیرساخت سخت افزاری مناسب است این گروه از بهترین سرورها در داخل و خارج کشور برای اجرای پروژه های هوش مصنوعی برخوردار است و آنرا در اختیار علاقمندان می گذارد. همچنین این گروه برای اجرای طرح های تحقیقاتی و النتشار مقالات پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی، مشاوره و خدمات ارائه می کند.

 

دومین کمپین پایش تکامل کودک آغاز شد.

 

اختلالات تکاملی از شایع‌ترین مشکلات کودکان در دنیا می‌باشد که میزان شیوع آن در حال افزایش است. آمار دقیقی از اختلالات تکاملی در کودکان ایرانی در دسترس نیست ولی بر اساس اطلاعات موجود، حدود ۱۸% از کودکان، دارای اختلال تکاملی هستند. به عبارت دیگر از هر ۶ کودک، یک کودک، اختلال تکاملی دارد؛ از این میزان، تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰ درصد از کودکان، از جمله ۲۵ درصد کودکان طیف اتیسم، تا سن مدرسه، شناسایی نمی‌شوند.
عدم تشخیص بموقع اختلال و اقدامات لازم، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری در آینده داشته باشد. به همین دلیل، استفاده از روشی معتبر برای بررسی وضعیت تکامل کودک و شناسایی اختلال احتمالی، بسیار مهم و ارزشمند است.
پویش هوشمند تکامل کودک، توسط موسسه فرزان و با مشارکت مراکز، شخصیتهای علمی و مشاوران مجرب حوزه کودک، از ۲۰ خرداد تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ به مدت ۶۰ روز به اجرا در می‌آید. هدف این پویش، آگاهی خانواده‌های دارای فرزند زیر ۵ سال، از روند تکامل کودک و معرفی ابزار مناسب آن (پرسشنامه پایش تکامل کودک (ASQ)) است.
ارائه نسخه به‌روزرسانی شده اپلیکیشن تاتی، فعال شدن بخش مشاوره آنلاین تصویری، امکان تکمیل و تحلیل نتایج پرسشنامه‌ها از ۴ ماهگی تا ۶۰ ماهگی، بخش آموزش به صورت مولتی‌مدیا، از جمله امکانات ارائه شده در این پویش است.
برای نصب و استفاده از این برنامه می‌توانید عدد ۵ را به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ پیامک کنید یا تاتی را از کافه بازار به آدرس https://cafebazaar.ir/app/com.farzaninstitute.ninisa دانلود نمایید. کاربران iOS (آیفون) می‌توانند از پیام‌رسان تلگرام به آدرس https://telegram.me/ChildDevelopment_Bot به عنوان جایگزین اپ استفاده نمایند.

نسخه جدید اپلیکیشن تاتی: “دستیار هوشمند والدین” منتشر شد.

 

نسخه جدید اپلیکیشن تاتی با شماره نسخه ۱٫۰٫۴۴ بصورت رسمی منتشر و در اختیار کاربران قرار گرفت.
تجربه کاربری بهتر و امنیت بیشتر از ویژگی های این نسخه بوده و برخی اشکالات گزارش شده برطرف گردید.
کاربران می توانند از طریق کافه بازار برای نصب یا بروزرسانی اپلیکیشن اقدام نمایند.
همچنین در صورت ارسال عدد ۵ به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ لینک دانلود، پیامک می شود.

ویژگی‌ها و قابلیت های اپلیکیشن رایگان پایش رشد کودک تاتی:
نقشه راه تکامل کودک از ۲ ماهگی تا ۵ سالگی بر مبنای پرسشنامه علمی ASQ
ارزیابی تکامل کودک و بازخورد متناسب با سن او
مشاوره تصویری و متنی و ویزیت آنلاین کاربران توسط متخصصین در رشته‌های مختلف
پیام های هوشمند
مکان‌یاب شناسایی مراکز خدمات جامع سلامت
آموزش‌های متنی و چندرسانه ای

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و موسسه فرزان

 

مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی و موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در حوزه فناوری‌های هوشمند تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه به امضای دکتر محسن صابری رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان رسیده است.

دو طرف توافق کردند در زمینه ایجاد سامانه‌های هوش مصنوعی و تصمیم یار، دوراپزشکی (تله مدیسین)، سامانه‌های مدیریت اطلاعات پژوهشی و همچنین در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک بصورت حضوری و مجازی، همکاری نمایند.

مرکز تحقیقات پزشکی قانونی بعنوان یکی از مراکز تحقیقاتی منحصر بفرد چه از نظر زمینه‌های پژوهشی و چه از نظر همگرایی بین رشته­‌ای و تنها مرکز تحقیقاتی در کشور با زمینه پژوهش و آموزش در پزشکی قانونی، با انتشار کتاب، چاپ و ارائه مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی و کنفرانس‌های علمی کشوری و بین‌المللی، حمایت از ثبت و تولید محصولات دانش‌بنیان پژوهشگران و محققان جوان کشور، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های هم‌اندیشی، برگزاری و همکاری در برگزاری همایش‌های کشوری و بین‌المللی متعدد، همکاری با سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها، همکاری پژوهشی با استان‌ها و … جهت توسعه پژوهش های تخصصی پزشکی قانونی و ارتقای سطح علمی کشور در این حوزه، نقش ارزشمندی، ایفا کرده است.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان به عنوان یک شرکت دانش بنیان در حوزه های آموزش الکترونیک سلامت، سلامت دیجیتال، پزشکی از راه دور، هوش مصنوعی سلامت، پزشکی شخصی سازی شده فعالیت دارد. این موسسه در حوزه سلامت هوشمند با برند سالم سا و در زمینه آموزش الکترونیک سلامت با برند فراسا خدمات خود را ارائه می کند.

 

فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ مبارک …

 

همه‌ساله بخت تو پیروز باد

همه روزگار تو نوروز باد

فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی و همزمانی بهار طبیعت با بهار قرآن بر شما خجسته باد.

هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز

مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی برگزار شد.

جلسه مجمع عمومی و انتخابات دومین دوره هیات مدیره و بازرس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، روز ۲۷ آذرماه در سالن همایش های وزارت کار برگزار شد و دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران و مدیرعامل موسسه فرزان مجددا به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شد.این جلسه با حضور روسا و نمایندگان انجمن های صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان های مختلف کشور و همچنین با حضور نمایندگانی از اداره کل توسعه کارآفرینی و اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.در این مجمع، گزارش هیات مدیره، توسط آقای دکتر غلامرضا حبیبی دبیر کانون و رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، ارائه شد و مورد تصویب مجمع قرار گرفت. همچنین خزانه دار انجمن آقای مهندس مجتبی مومنی طارمسری گزارشی از تراز مالی کانون ارائه کرد.در ادامه، کاندیداهای عضویت در هیات مدیره و بازرس انجمن، به معرفی خود پرداختند و انتخابات کانون برگزار شد.بر این اساس، دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران و مدیرعامل موسسه فرزان، بار دیگر به عنوان عضو هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی انتخاب شد.همچنین روسای انجمن های استان های فارس (آقای دکتر حسین معتمدی)، گیلان (آقای مهندس مجتبی مومنی طارمسری)، آذربایجان شرقی (آقای دکتر بابک هاشمی پور) و آذربایجان غربی (آقای فرزاد قلعه کوهی) به عنوان دیگر اعضای هیات مدیره و رئیس انجمن لرستان (آقای مهندس احسان الماسی) به عنوان بازرس کانون انتخاب شدند. همچنین انجمن استان البرز (آقای حمیدرضا حق سیرت) و انجمن استان اصفهان (خانم فریبا جوان) به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و انجمن استان یزد ( آقای محمد حسین پورشمسی بندرآبادی) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.گفتنی است هم اکنون ۱۵ انجمن صنفی و ۸۱۵ مرکز متشکل از مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، شتابدهنده ها، فضاهای کاری مشترک و کافه های کارآفرینی تحت پوشش کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی قرار دارند. این مجموعه، در ۳۱ استان کشور و ۱۴۰ شهر، مستقر هستند.

دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران با دکتر امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صمت، دیدار و گفتگو کرد.

دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن و مهندس امیر منصوری دبیر انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران با دکتر امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت، در محل این وزارتخانه، دیدار و درباره زمینه های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار دکتر غلامرضا حبیبی دبیر کانون کشوری و رئیس انجمن تهران، گزارشی از ساختار و عملکرد انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران ارائه نمود. وی گفت هم اکنون بیش از ۸۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان تهران و قریب به ۶۰۰ مرکز در سطح ۳۱ استان کشور با بیش از ۲۰۰۰ عضو هیات علمی و فنی مشغول فعالیت هستند.
دکتر امیرحسین اسدی نیز نحوه شکل گیری و برنامه های اداره کل خدمات کسب و کار وزارت صمت را تشریح کرد. ایشان فعالیت های صورت گرفته طی ماه های اخیر را برشمرد و به برگزاری نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران در شهریور ماه سال جاری اشاره کرد. این نمایشگاه به همت اداره کل خدمات کسب و کار وزارت صمت برگزار شد.
در این جلسه، نقش آفرینی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی وزارت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دکتر غلامرضا حبیبی به برنامه های در دست اجرای مراکز در زمینه توسعه بازار شرکت های تولیدی و صنعتی بزرگ، شرکت های کوچک و متوسط (SME)، شرکت های دانش بنیان، مشاغل خانگی و … اشاره کرد. دبیر کانون کشوری و رئیس انجمن تهران، طرح مدیریت بحران در شرکت های بحران زده و مشکلدار را برشمرد. مهندس امیر منصوری دبیر انجمن نیز نظرات خود را در این ارتباط و در زمینه ساز و کار اجرای پروژه های مشترک تشریح کرد.
 
دکتر اسدی با اشاره به تعداد شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و تولیدی غیرفعال در کشور، خواستار مشارکت انجمن تهران و کانون کشوری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در فعالسازی آنها و بازگشت شان به ظرفیت تولید و اشتغال کشور شد.
دکتر اسدی به برنامه وزارت صمت جهت ایجاد مراکز با کیفیت در شهرهای مختلف کشور جهت ارائه خدمات کسب و کار اشاره کرد. وی گفت: برنامه وزارتخانه ایجاد مراکز جدید نیست و قصد ما استفاده از ظرفیت های موجود در کشور است و در این ارتباط با انجمن ها و سازمان های مردم نهاد مختلف در حال مذاکره هستیم. وی به محدودیت ظرفیت و بعضا کیفیت نامناسب خدمات کسب و کار در کشور اشاره کرد و آنرا در کنار محدودیت منابع به عنوان یکی از چالش های مهم برشمرد.
در پایان جلسه بنا شد روند تماس های دو طرف ادامه یابد و برنامه مدیریت بحران در شرکت های بحران زده و مشکلدار بصورت دقیق تر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
گفتنی است دکتر امیرحسین اسدی، پیبشینه ارزشمندی از آشنایی و فعالیت در بخش خصوصی و بخصوص حوزه شرکت های استارت آپی دارد. وی چهره شاخص رسانه ای نیز هست و به عنوان داور در برنامه تلویزیونی میدون (ویژه معرفی و حمایت از استارت آپ های ایرانی) حضور داشته است.

با رای هیات مدیره، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل موسسه فرزان، مجددا به عنوان رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، انتخاب شد

 

نخستین جلسه از دوره سوم هیات مدیره انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران با حضور اعضای هیات مدیره و بازرس انجمن در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۸ برگزار شد

در این جلسه، با رای اعضای هیات مدیره، دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی فرزان، مجددا به عنوان رئیس انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران انتخاب شد. دکتر غلامرضا حبیی در دو دوره گذشته نیز به عنوان نایب رئیس و رئیس هیات مدیره این انجمن، ایفای نقش نموده بود.

در همین جلسه، دکتر مجید سیاری به عنوان نایب رئیس، مهندس امیر منصوری جلیلیان به عنوان دبیر و خانم آنا یارعلی به عنوان خزانه دار انجمن انتخاب شدند.

پیش از این و در تاریخ نهم شهریور ماه، جلسه مجمع عمومی انجمن برگزار شده بود و با رای اعضای انجمن، ترکیب هیات مدیره و بازرس انجمن، تعیین شده بودند.

در این جلسه هیات مدیره همچنین پیرامون سیاست های کلی هیات مدیره در دوره جدید، تدوین برنامه ۱۰۰ روزه نخست فعالیت هیات مدیره، برنامه درازمدت انجمن، برنامه جلسات آتی هیات مدیره و …. بحث و تبادل نظر شد. در این جلسه، همچنین به پشنهاد یکی از مراکز عضو، حمایت و مشارکت انجمن در برگزاری اولین سمینار “کارخانه های نوآوری و تحول دیجیتال” به تصویب هیات مدیره رسید. این سمینار، در آذر ماه سال جاری مقارن با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، نهادی صنفی برای هماهنگی و سازماندهی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در سطح استان می باشد. مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال، رسالت ارائه مشاوره و خدمات پشتیبانی را به کارآفرینان و فعالیت های کارآفرینانه بر عهده دارند و زیر نظر ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها مشغول فعالیت هستند.

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی فرزان در زمینه کارآفرینی دانش بنیان مشغول فعالیت است و محصولات و خدمات متنوعی را در این ارتباط، عرضه کرده است. این مرکز به کارآفرینان و کسب و کارهای فعال خصوصا در حوزه سلامت، ارائه مشاوره می نماید. این مرکز از همکاری با دانشگاه ها، مراکز رشد، پارک های فناوری و شتابدهنده ها استقبال می نماید.

دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان با کسب رتبه نخست آرا، بار دیگر به عضویت هیات مدیره انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی انتخاب شد.

سه مجمع عمومی و انتخابات سومین دوره هیات مدیره انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران، روز نهم شهریورماه برگزار شد و طی آن، دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه فرزان با کسب رتبه نخست آرا، بار دیگر به عضویت هیات مدیره انجمن، انتخاب شد.
این جلسه با حضور قریب به اتفاق مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی عضو انجمن، تشکیل شد. در ابتدای مجمع، اصلاحات پیشنهادی هیات مدیره در متن اساسنامه انجمن، مطرح گشت و پس از بحث و بررسی و اعمال نظرات اعضا، به تصویب رسید.
سپس گزارش هیات مدیره، توسط آقای دکتر غلامرضا حبیبی رئیس انجمن، ارائه شد و مورد تصویب مجمع قرار گرفت.
در ادامه، ضمن معرفی کاندیداهای عضویت در هیات مدیره و بازرس انجمن، انتخابات، برگزار شد و بر این اساس، افراد ذیل به ترتیب، حائز اکثریت آرا برای عضویت در هیات مدیره شدند:
اعضای اصلی هیات مدیره:

 • آقای دکتر غلامرضا حبیبی (موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان)
 • آقای دکتر مجید سیاری (موسسه ماهان)
 • آقای مهندس امیر منصوری (گروه همکاری های اقتصادی اگست)
 • آقای محمدحسین قربانی ساوجی (شرکت جامع پرداز دانا – آریاداناک )
 • خانم خدیجه یارعلی (شرکت توسعه خلاقیت و نوآوری زنان و جوانان اکسین مانا)

اعضای علی البدل هیات مدیره:

 • آقای دکتر محسن احمدپور (شرکت راهکار هوشمند صبا – مرکز نوآوری صبا)
 • آقای دکتر وحید سعدی (شرکت نوآوران خلاق کسب و کار ناب)

همچنین نتیجه آرای انتخابات بازرس انجمن به شرح ذیل است:

 • بازرس اصلی: آقای دکتر بابک محمدزاده (شرکت بین المللی توسعه کسب و کار ایرسا)
 • بازرس علی البدل: آقای مهندس سهیل جباری (شرکت درسا صنعت تهران)

رای قاطع اعضا به رئیس و دبیر انجمن، به منزله “رای اعتماد” و نشانه حمایت از تلاش های مجدانه هیات مدیره در دوره سه ساله اخیر است.
دکتر غلامرضا حبیبی، در دوره گذشته هیات مدیره نیز، عضو و رئیس هیات مدیره انجمن بوده است. وی همچنین عضو هیات مدیره و دبیر کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی نیز هست. وی در حوزه کارآفرینی دارای سوابق دیگری از جمله کارآفرین برتر استان تهران، کارآفرین برتر ملی، کارآفرین برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور، عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و عضو کارگروه اشتغال کانون انجمن های صنفی استان تهران نیز می باشد. دکتر غلامرضا حبیبی دانش آموخته  دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار (DBA) از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران است.
متعاقب برگزاری مجمع، رئیس، دبیر و هیات مدیره انجمن، با انتشار پیامی، از حضور و مشارکت اعضا در مجمع و انتخابات، قدردانی و تشکر کردند.

 

روز داروساز گرامی باد

پنجم شهریور ماه، روز بزرگداشت زکریای رازی و روز داروساز بر تمامی داروسازان ارجمند فرخنده و خجسته باد.

 

 

روز پزشک گرامی باد…

 

یکم شهریور ماه، زادروز شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک بر تمامی پزشکان گرانقدر، این مدافعان سلامت، خجسته باد.

هفته ملی بدون دخانیات گرامی باد: ترک سیگار با اپ دودبس

هفته ملی بدون دخانیات (از ۴ تا ۱۰ خرداد ۱۴۰۱) مقارن با روز جهانی بدون دخانیات (۳۱ می ۲۰۲۲) می باشد. در این مناسبت، برنامه های متنوعی برای مبارزه با دخانیات در جهان به اجرا در می آید.

اپلیکیشن موبایل دودبس، تا کنون به صدها نفر برای ترک سیگار کمک کرده است. شما هم امتحانش کنید.

 

نصب اپلیکیشن دودبس (کاربران اندرویید):

آدرس وب سایت دودبس:

nabecigar.net

اپلیکیشن موبایل “کارآفر: کارآفرینی و کارآفرینی دانش بنیان” آماده شد.

 

اپلیکیشن موبایل کارآفر به اهتمام مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی فرزان، آماده شده است و بزودی نسخه اندرویید آن از طریق کافه بازار، در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در این اپلیکیشن موبایل، متناسب با مراحل کار و نیاز کاربر، امکان استفاده از مشاوره آنلاین (صوتی – تصویری و متنی) وجود دارد.

از دیگر امکانات اپ، می توان به برنامه های آموزشی از جمله، دوره های سه گانه کارآفرینی دانش بنیان، ارائه به سرمایه گذار و نحوه نوشتن طرح کسب و کار اشاره کرد. این دوره ها بصورت چندرسانه ای، عرضه شده است.

اپلیکیشن موبایل کارآفر، دارای ویژگی های نوین و منحصربفردی نیز هست:

از جمله این موارد می توان به نقشه راه ۲۸ روزه برای طراحی مدل کسب و کار (Business Model) و طرح کسب و کار (Business Plan) اشاره کرد.

“نقشه راه مدل کسب و کار” و “نقشه راه مدل کسب و کار“، ۲ برنامه مجزای چهار هفته ای جهت تهیه مدل و طرح کسب و کار هستند. در این برنامه، کاربر،  گام به گام، با طراحی مدل و طرح کسب وکار آشنا می شود و در قالب یک برنامه آموزش توام با عمل، مدل و طرح کسب و کار خود را طراحی و بخش های مختلف بوم مدل کسب و کار را تکمیل می نماید.

در این اپلیکیشن موبایل، کاربر پیام های روزانه و در ساعات های معین، بصورت نوتیفیکیشن روی تلفن همراه خود دریافت می کند. این پیام ها شامل پیام های آموزشی، انگیزشی و اطلاع رسان می باشد که مرحله به مرحله، به کاربر کمک می کند مدل کسب و کار و طرح کسب و کار خود را آماده نماید.

در بخش دیگری از این اپ، کاربر می تواند با پاسخ به سوالات یک پرسشنامه با عنوان پرسشنامه DNA کارآفرینانه، از ویژگی های شخصیتی خود و تناسب آن با کارآفرینی آگاه گردد.

کاربر قادر است هر زمانی برایش مناسب باشد برنامه را شروع کند و در هر ساعت از شبانه روز به فعالیت های آموزشی و تنظیم مدل و طرح کسب و کار خود بپردازد؛ تمامی امکانات این اپ، رایگان است ولی مشاوره ها مستلزم پرداخت هستند.

در شروع قرن جدید هجری خورشیدی، شروع سال ۱۴۰۱، آغاز بهار طبیعت و صد البته بهار “کتاب”…. به استقبال بیست و یکمین بهار فعالیت موسسه فرزان می رویم. ۲۰ سال خدمت و ۲ دهه کار و کارآفرینی و نوآوری.

در حالیکه آمارهای کشورهای توسعه یافته، گویای ریزش ۷۰ درصد کسب و کارها طی ۱۰ سال نخست کار خود هستند موسسه فرزان، در آغاز سومین دهه فعالیت،  همچنان نوآور و پویا و در اوج عملکرد خود، قرار دارد.

در این مسیر، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشتیم. اولین روز شروع کار موسسه، مقارن حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی (۲۰ شهریور ۱۳۸۰) بود. فرزان با فرو ریختن برج های دوقلو شروع کرد؛ با چالش های مختلف از جمله تحریم و رکود، رشد کرد؛ کارآفرین برتر ایران شد؛ در سطح بین المللی، حضوری چشمگیر داشت؛ و اینک همزمان با بحران های تحریم و کرونا، سومین دهه فعالیتش را آغاز کرده است.  نباید از نظر دور داشت طی ۲ دهه گذشته، تحریم های بین المللی، رکود اقتصادی، تورم و پاندمی کرونا موانع جدی و ضربات قابل توجهی برای روند رشد ما بوده است.

در چنین شرایطی، تداوم کار و توفیقات حاصل، صرفا به مدد اعتماد شما دوستان و کاربران گرانقدر و همت و صلابت همکاران متعهد و تلاشگرمان میسر شده است.

شکرگزار لطف ایزد منان هستیم و از اعتماد شما سروران ارجمند و همت همکاران عزیزمان سپاسگزاریم؛ چه آنها که اینک با ما هستند و چه آنها که پیش از این بوده و هیچگاه از یاد نمی روند.

طی هفته های آینده،  به مناسبت آغاز سومین دهه فعالیت، ساسله گزارش های کوتاهی را از عملکرد موسسه در حوزه های کاری آن، منتشر خواهیم کرد؛ سرآغاز گزارش های آتی، خلاصه ای است از شاخص های عملکرد موسسه که به پیوست این یادداشت، تقدیم حضور شما اهل نظر می شود.؛ تا که قبول افتد و که در نظر آید…..

دکتر غلامرضا حبیبی

مدیرعامل

 

نگاهی کوتاه به شاخصهای عملکرد موسسه فرزان

ساختاری:

 • از سال ۱۳۸۰ تا کنون
 • شرکت دانش بنیان
 • تمرکز در ۲ حوزه موضوعی سلامت و کارآفرینی
 • دارای ۲ شرکت وابسته در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و نانو
 • ۳۰ قرارداد و تفاهم نامه بین المللی با طرف های اروپایی، آسیایی و آفریقایی، صدها مورد انتشارات و ۱ گرانت بین المللی از امریکا
 • هزاران قرارداد داخلی

 

حوزه های فعالیت:

 • فناوری اطلاعات (ICT)
  1. سلامت هوشمند
  2. آموزش الکترونیک
 • سازمان تحقیقات بالینی
 • کارآفرینی
 • آموزش
 • انتشارات و تولید محتوا

 

تاییدیه ها و مجوزها:

 • معاونت علمی و فناوری ریاست چمهوری
 • سازمان برنامه و بودجه
 • وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
 • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • وزارت نفت
 • شهرداری تهران

 

مورد تقدیر:

 • رئیس جمهور
 • رئیس مجلس شورای اسلامی
 • معاون اول رئیس جمهور
 • وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
 • استاندار تهران
 • مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران
 • رئیس دانشگاه تهران
 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • رئیس دانشگاه علوم اقتصادی
 • تقدیرنامه هایی از وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی کشور

 

عناوین کسب شده:

 • کارآفرین برتر ملی
 • کارآفرین برتر استان تهران
 • کارآفرین برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)
 • عناوین و جوایزی در حوزه های تولید ملی، نوآوری، تعاون و …..
 • جوایز مختلف کتاب سال دانشگاهی و دانشجویی سلامت
  1. کتاب سال دانشگاهی
  2. کتاب سال دانشجویی
  3. کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا
  4. کتاب برگزیده جشنواره هدایت

متعاقب کسب عنوان کارآفرین برتر ملی، مدیرعامل موسسه افتخار سخنرانی در محضر مقام معظم رهبری، رئیس محترم جمهور و رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام را طی مناسبت های جداگانه  در ادوار گذشته داشته است. محورهای سخنرانی متمرکز بر موضوع کارآفرینی دانش بنیان بوده است.

 

فناوری اطلاعات: آموزش الکترونیک

 • ایجاد نشر دیجیتال فرزان مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۵
 • توسعه نرم افزار و ایجاد وب سایت “فراسا: آموزش و سنجش الکترونیک
 • دریافت رتبه صفحه (Google Page Rank) در حد ۴ و ۵
 • ۲۴۰ دوره آموزشی آنلاین بصورت چندرسانه ای و متنی
 • ۳۵۰ هزار عضو آنلاین
 • ۸۰۰ سازمان شامل وزارتخانه، دانشگاه ، مرکز پژوهشی و شرکت های خصوصی
 • انتشار بیش از ۵۰۰ هزار حلقه لوح فشرده (CD و DVD) در ۴۲ عنوان در زمینه های سلامت و کارآفرینی
 • برگزاری برنامه جامع آموزش زوجین جوان بصورت آنلاین و چندرسانه ای
 • برگزاری برنامه جامع هر خانه یک پایگاه سلامت شامل ۲۲ دوره آموزشی چندرسانه ای به همراه آزمون
 • برگزاری برنامه های آموزش تخصصی پزشکان و دیگر ارائه دهندگان خدمات سلامت بصورت آنلاین و آفلاین در ۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور
 • عرضه بسته آموزش مهارت های پژوهشی شامل ۵۲ عنوان دوره آموزشی برای ده ها دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقاتی سلامت

 

فناوری اطلاعات: سلامت هوشمند:

 • توسعه سامانه های سلامت هوشمند سالم سا شامل:
  • توسعه ۱۴ اپلیکیشن موبایل در حوزه سلامت
  • توسعه ۱۷ نرم افزار تحت وب (Web Based)
  • ایجاد وب سایت سلامت همراه هوشمند سالم سا به آدرس (salemsa.net)
  • طراحی نقشه راه های سلامت و سبک زندگی به شکل محتوای هوشمند (Smart) و تعاملی (Interactive) در ۷ حوزه شامل:
  • برگزاری کمپین های هوشمند سلامت با همکاری سازمان ها: از جمله در زمینه قلب، تکامل کودک، آلزایمر، تغذیه
  • توسعه سامانه تشخیص هوشمند (تحت وب و تلگرام): شامل سوال و جواب هوشمند با تحلیل ۱۱۰ نشانه پزشکی
  • طراحی و تهیه نمونه اولیه (پروتوتایپ) پوشیدنی هوشمند پایشگر قلب (تحلیل هوشمند، بی­سیم و از راه دور به صورت مداوم)

 

سازمان تحقیقات بالینی فرزان (Farzan Clinical Research)

 • دارای مجوز از سازمان غذا و دارو جهت طراحی، اجرا و پایش مطالعات بالینی و مدیریت مطالعات چند مرکزی
 • ۱۲ عضو هیات علمی افتخاری و شبکه‌ای از پژوهشگران در ۱۷ شهر و ۲۵ مرکز پژوهشی کشور
 • مشارکت در اجرای ۹ طرح اپیدمیولوژیک و بالینی بین‌المللی چند مرکزی با بیش از ۴۰ سایت بالینی و تعدادی دیگر طرح داخلی
 • ارائه خدمات پژوهشی و پشتیبانی از اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه توسعه دارو از جمله ۲ داروی گیاهی دریایی ایرانی عرضه شده به بازار
 • برگزاری دوره آموزش الکترونیک GCP با امکانات مولتی مدیا و روشهای نوین آموزشی و صدها کاربر
 • ارانه مشاوره پژوهشی به طرحهای تحقیقاتی اپیدمیولوژیک و بالینی (بیش از ۳۰۰۰ قرارداد پژوهشی)
 • امضای ۳۰ قرارداد و تفاهم نامه بین‌المللی با موسسات و شرکت های تحقیقاتی در حو.زه دارویی و پزشکی
 • دریافت گرانت پژوهشی واکسن سرطان دهانه رحم با پشتیبانی Bill & Melinda Gates Foundation از کشور امریکا
 • طراحی و عرضه بسته آنلاین آموزش پژوهشهای بالینی به دانشگاه ها و پژوهشگران کشور شامل ۸ دوره به این شرح:
  1. ضوابط استاندارد کارآزمایی بالینی (ICH-GCP)
  2. طراحی و نگارش پروتکل کارآزمایی بالینی
  3. ثبت کارآزمایی بالینی در بانکهای اطلاعاتی
  4. استانداردهای گزارش پژوهش بالینی (CONSORT)
  5. گزارش بی خطری در پژوهش بالینی
  6. پایش پژوهش بالینی (Monitoring)
  7. ملاحظات بین‌المللی در پژوهشهای دارویی
  8. اخلاق در پژوهشهای بالینی
 • راه‌اندازی وب سایت اخلاق در پژوهش مبتنی بر یک دایرکتوری جامع از منابع اخلاق در پژوهش به زبان فارسی
 • راه‌اندازی وب سایت سازمان تحقیقات بالینی فرزان به زبان انگلیسی
 • توسعه نرم افزار مدیریت اطلاعات بالینی فرادیتا به زبان فارسی ویژه مدیریت کارآزمایی های بالینی

 

کارآفرینی

 • ایجاد مرکز مشاوره کارآفرینی فرزان و ارائه مشاوره به کارآفرینان و شرکت ها
 • انعقاد ۲۸ تفاهم نامه و قرارداد همکاری با دانشگاه ها، مراکز رشد، پارک های فناوری از جمله ۸ دانشگاه علوم پزشکی
 • برگزاری سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی کارآفرینی
 • ارائه آموزش های کارآفرینی آنلاین بصورت چندرسانه ای
 • انتشار ۵ لوح فشرده کارآفرینی (CD و DVD)
 • انتشار ۴ کتاب کارآفرینی و مدیریت کسب و کار و ۳ کتاب آماده نشر
 • طراحی و عرضه ۲ اپلیکیشن موبایل اندرویید
 • طراحی و ارائه “سامانه کارآفَر: کسب و کار هوشمندبه آدرس Karafar.net با امکانات متنوع در حوزه کسب و کار
 • طراحی و برگزاری ۳ نقشه راه هوشمند (Smart) و تعاملی (Interactive)”
  • نقشه راه هوشمند طرح کسب و کار (Business Plan)
  • نقشه راه هوشمند مدل کسب و کار (Business Model)
  • نقشه راه استعدادیابی کارآفرینانه – ویژه کارآفرینان دانشگاهی
 • طراحی و عرضه سامانه ارزیابی هوشمند کسب و کار مشتمل بر ۵۷ پرسشنامه به همراه بازخوردهای آنها در ۱۱ گروه موضوعی شامل:
  1. مبانی سازمان و مدیریت
  2. مدیریت استراتژیک و کارآفرینی
  3. مدیریت رفتار سازمانی
  4. روانشناسی سازمانی
  5. مدیریت منابع انسانی
  6. مدیریت امور عمومی و دولتی
  7. مدیریت بازرگانی
  8. مدیریت مالی
  9. مدیریت صنعتی
  10. مدیریت دانش و فناوری اطلاعات
  11. مدیریت آموزشی
 • مشارکت در تاسیس و مدیریت نهادهای صنفی و غیردولتی کارآفرینی

 

و در زمینه کارآفرینی دانش بنیان:

 • طراحی مدل استقرار دانشگاه کارآفرین و هرم تربیت کارآفرینان و فن آغازگران
 • سخنرانی و کارگاه کارآفرینی دانش بنیان و دانشگاهی
 • انتشار مجموعه ۳ جلد کتاب های کارآفرینی دانش بنیان شامل
  1. دوره اول: آیا شما کارآفرین هستید؟
  2. دوره دوم: تشخیص، خلق و ارزیابی فرصت کارآفرینانه
  3. دوره سوم: مدیریت منابع و سرمایه ها در کارآفرینی
 • انتشار ۳ لوح فشرده چند رسانه ای و دوره آموش آنلاین کارآفرینی دانش بنیان (به شرح فوق)
 • راه اندازی وب سایت “کارآفرینان دانش بنیان ایرانی” با هدف شبکه سازی و ارتقای مهارت های فردی و شبکه سازی

 

 

انتشارات و تولید محتوا

 • ایجاد انتشارات توسعه دانش، پژوهش وفناوری فرزان با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • ایجاد مرکز تخصصی نگارش علمی (Scientific Writimg)
 • بیش از ۵۰۰ مقاله در مجلات بین المللی سلامت تا سطح impact factor های ۲ رقمی تا سقف ۲۴
 • انتشار ۱۴ کتاب از انتشارات موسسه فرزان و انتشار ۹ کتب دیگر توسط همکاران موسسه از سایر انتشارات و کسب جوایز متعدد از جمله کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و جشنواره شهید هدایت
 • تولید محتوا برای ۲۴۰ دوره آموزشی بصورت متنی و چند رسانه ای
 • تولید محتوای تعاملی و هوشمند به شکل ۷ نقشه راه هوشمند سلامت دربرگیرنده بیش از ۳۰۰ پرسشنامه همراه با بازخورد و پیام های آموزشی، انگیزشی و اطلاع رسان با موضوعات

 

 

آموزش های حضوری

 • طراحی مدل هرم تربیت پژوهشگر در علوم پزشکی و برگزاری برنامه
  1. ویژه دانشجویان گروه استعدادهای درخشان
  2. مدل آموزش توام با عمل (Learning by Doing)
  3. آموزش ۲۷۰ نفر در طول ۵ ترم متوالی
  4. تدوین و تصویب ۵۱ پروپوزال تحقیقاتی
  5. تدوین و انتشار دهها مقاله در مجلات داخلی و خارجی
 • آموزش های های ضمن خدمت سلامت بصورت حضوری برای کارکنان دولت در دوره های متعدد
 • آموزش کارگاهی پژوهش و روش تحقیق در دوره های متعدد
 • آموزش های الکترونیک در بخش مربوطه قبلا توضیح داده شده است.

سوابق ایفای نقش در عرصه های اجتماعی و صنفی

 • نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور
 • عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران
 • عضو هیات مدیره و دبیر کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی
 • عضو هیات مدیره و رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران
 • عضو هیات موسس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران
 • عضو کمیسیون اشتغال استان تهرانکانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان تهران
 • عضو کارگروه تدوین نقشه توسعه کارآفرینی کشور
 • عضو کارگروه جهاد اقتصادی

فرارسیدن نوروز ۱۴۰۱ مبارک …


برآمد باد صبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پیروز

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز

 

 

هر روزتان بهاری و بهارتان جاودانه باد

سال نو مبارک ….

 

 

وبینارهای آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا در حوزه توسعه فعالیت بدنی ویژه مراقبین سلامت و بهورزهای ۴ دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد

در راستای اجرای پایلوت برنامه کشوری فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند در دوره پاندمی کووید ۱۹، هشت دوره وبینار “آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا در حوزه توسعه فعالیت بدنی” ویژه مراقبین سلامت و بهورزهای دانشگاه های علوم پزشکی اراک، قزوین، فسا و خمین در تیر ماه ۱۴۰۰برگزار شد. در این وبینارها، مجموعا ۲۴۰ نفر از ارائه دهندگان خدمت من جمله مراقبین سلامت و بهورزها حضور داشتند.

هر دوره به مدت ۹۰ دقیقه و به صورت آنلاین برگزار شد و طی آن شرکت کنندگان، ضمن شناخت اپلیکیشن موبایل فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند (فیت آسا) با نحوه نصب و اجرای آن آشنا شدند. همچنین شرکت کنندگان به صورت عملی نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل فیت آسا را تجربه کردند.

در ابتدای هریک از وبینارها، سخنران ها از معاونت بهداشت هر دانشگاه، برنامه و اهداف آن را معرفی نمودند. در ادامه، دکتر غلامرضا حبیبی ویژگی های کلی برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام فیت آسا را برشمردند و کم تحرکی را یکی از مهم ترین عوامل خطر برای بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی دانستند. ایشان بیان نمودند: بر اساس آمارهای موجود، ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم تحرکی هستند. این آمار، مربوط به قبل از شیوع بیماری کووید ۱۹ می باشد و به نظر می رسد با شیوع این بیماری و محدودیت ماندن در منازل، میزان کم تحرکی افزایش یافته باشد.

وی افزود: مطابق برنامه کشوری فعالیت بدنی و تعهد ایران  به سازمان جهانی بهداشت (WHO)، قرار است تا سال ۱۴۰۴، ۲۰ درصد از میزان کم تحرکی جمعیت ایرانی کاسته شود. بر این اساس و در راستای اجرای “دستورالعمل توسعه فعالیت بدنی در دوره پاندمی کووید ۱۹” برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام مبتنی بر اپلیکیشن فیت آسا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

در ادامه وبینارها، خانم آزاده ایرانبان نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن فیت آسا را توضیح دادند و اجزای آن را معرفی نمودند. همچنین نحوه ورود و امکانات داشبورد مدیریت فعالیت بدنی تشریح شد. شرکت کنندگان به صورت عملی مراحل نصب، ورود و استفاده از امکانات اپلیکیشن و داشبورد را در وبینارها انجام دادند. این تجربه به مراقبین سلامت و بهورزها کمک خواهد کرد تا هنگام معرفی اپ به عموم مردم، با ساختار و نحوه استفاده از آن، آشنایی لازم را داشته باشند.

. در جریان برگزاری وبینارها، شرکت کنندگان فرصت داشتند تا به صورت مکتوب و به شکل پیام، مشکلات و سوالات خود را بیان کنند. همچنین در انتهای هر وبینار، شرکت کنندگان پرسش های خود را در ارتباط با این برنامه مطرح کردند.

سر فصل های وبینار ها به شرح ذیل بود.:

 • امکانات و روش استفاده از اپلیکیشن فیت آسا
 • دانلود و نصب فیت آسا
 • ثبت نام در فیت آسا
 • وارد کردن کد معرف
 • فراموشی رمز عبور
 • تکمیل پروفایل
 • آشنایی با اجزای برنامه و منو اپلیکیشن
 • امکانات و روش استفاده از داشبورد مراقبین/بهورزها
 • ورود به داشبورد
 • امکانات داشبورد

این وبینارها در چارچوب مرحله پایلوت برنامه فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند توسط معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و با همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان با راهبری دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد. در این مرحله، ۴ دانشگاه علوم پزشکی مجری مرحله پایلوت شامل دانشگاه های علوم پزشکی اراک، قزوین، فسا و خمین مشارکت داشتند. هدف از برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام، ایجاد ارتباط با مردم و همچنین افزایش انگیزش برای ارتقای میزان فعالیت بدنی آنها می باشد.

برای آشنایی بیشتر با این برنامه می توانید به ادرس https://fitasa.org مراجعه فرمایید. علاوه بر این، برای نصب اپلیکیشن موبایل فیت آسا می توانید عدد ۱۰۰ را به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ پیامک کنید.

 

سومین دوره کارگاه آنلاین ” آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا ” ویژه مراقبین سلامت و بهورزهای دانشگاه علوم پزشکی خمین برگزار شد

فیت آسا خمین

 

سومین دوره کارگاه آنلاین ” آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا در حوزه توسعه فعالیت بدنی” ویژه ارائه دهندگان خدمت در دانشگاه علوم پزشکی خمین در روز یکشنبه مورخ ۲۰/۰۴/۱۴۰۰ راس ساعت ۹ صبح با حضور بیش از ۶۸ نفر از کارکنان مراکز و مراقبین سلامت خمین برگزار شد. این کارگاه به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خمین و همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد.

این کارگاه به مدت ۹۰ دقیقه و به صورت آنلاین و وبینار برگزار شد و طی آن شرکت کنندگان، ضمن آشنایی با اپلیکیشن موبایل فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند (فیت آسا) با نحوه نصب و اجرای آن آشنا شدند. همچنین شرکت کنندگان به صورت عملی نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل فیت آسا را تجربه کردند.

آقای دکتر غلامرضا حبیبی ویژگی های کلی برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام (فیت آسا) را برشمرد. در ادامه برنامه، خانم آزاده ایرانبان نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن فیت آسا را توضیح داد و صفحات و اجزای آن را به نمایش درآورد. همچنین شرکت کنندگان در عمل، اپ را نصب و نحوه کار با اجزای آن را تجربه کردند. این تجربه به مراقبین سلامت و بهورزها کمک می کند تا هنگام معرفی اپ به عموم مردم، خودشان با ساختار و نحوه استفاده از آن، آشنایی لازم را داشته باشند.

در انتهای کارگاه، شرکت کنندگان، پرسش های خود را در ارتباط با این برنامه مطرح کردند. همچنین در جریان برگزاری برنامه، کاربران فرصت داشتند تا به صورت مکتوب و به شکل پیام، مشکلات و سوالات خود را بیان کنند.

سر فصلهای این کارگاه به شرح ذیل بود.:

 • دانلود و نصب فیت آسا
 • ثبت نام در فیت آسا
 • وارد کردن کد معرف
 • فراموشی رمز عبور
 • تکمیل پروفایل
 • برنامه تمرین روزانه
 • ثبت فعالیت
 • فعالیتهای من
 • نقشه راه
 • رنگین کمان فعالیتهای من
 • ارزیابی من
 • با دوستان
 • چالش
 • جوایز
 • درباره فیت آسا
 • امکانات و روش استفاده از داشبورد مراقبین/بهورزان
 • ورود به داشبورد
 • امکانات داشبورد

 

کم تحرکی یکی از مهمترین عوامل خطر برای بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی است.. در حال حاضر، ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم تحرکی هستند. این آمار، مربوط به قبل از شیوع بیماری کوید ۱۹ می باشد و به نظر می رسد با شیوع این بیماری و محدودیت مردم به منازل، میزان کم تحرکی افزایش یافته باشد.

مطابق برنامه کشوری و تعهد نسبت به سازمان جهانی بهداشت (WHO)، قرار است تا سال ۱۴۰۴، ۲۰ درصد از میزان کم تحرکی جمعیت ایرانی کاسته شود.

بر این اساس و در راستای اجرای “دستورالعمل توسعه فعالیت بدنی در دوره پاندمی کووید ۱۹″ برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام مبتنی بر اپلیکیشن و نرم افزار فیت آسا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

این کارگاه، در چارچوب مرحله پایلوت اجرای برنامه فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند برگزار شد. در این مرحله، ۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور شامل دانشگاه های علوم پزشکی اراک، قزوین، فسا و خمین مشارکت دارند. هدف از برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام، ایجاد ارتباط با مردم و همچنین ایجاد انگیزش برای ارتقای میزان فعالیت بدنی می باشد..

برای آشنایی بیشتر با این برنامه می توانید به ادرس www.fitasa.org مرجعه فرمایید.

 

 

اپلیکیشن فیت آسا از مرز هزار نصب فعال در کافه بازار عبور کرد

فیت آسا

اپلیکیشن فیت آسا برنامه ای هوشمند جهت تناسب اندام و فعالیت بدنی می باشد.

با ارسال عدد ۱۰۰ به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ لینک دانلود اپلیکیشن فیت آسا برای علاقمندان ارسال خواهد شد.

همچنین می توان این اپ را به صورت مستقیم از سایت www.fitasa.org دانلود و نصب نمائید .

 

 

 

اولین دوره کارگاه آنلاین ” آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا در حوزه توسعه فعالیت بدنی” ویژه مراقبین سلامت و بهورزهای دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

فیت آسا قزوین

دومین دوره کارگاه آنلاین ” آموزش نصب و اجرای اپلیکیشن فیت آسا در حوزه توسعه فعالیت بدنی” ویژه ارائه دهندگان خدمت در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در روز سه شنبه مورخ ۰۸/۰۴/۱۴۰۰ راس ساعت ۱۱ صبح با حضور بیش از ۴۷ نفر از کارکنان مراکز و مراقبین سلامت برگزار شد. این کارگاه به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین و همکاری موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان برگزار شد.

این کارگاه به مدت ۹۰ دقیقه و بصورت آنلاین و وبینار برگزار شد و طی آن شرکت کنندگان، ضمن آشنایی با اپلیکیشن موبایل فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند (فیت آسا) با نحوه نصب و اجرای آن آشنا شدند. همچنین شرکت کنندگان، در عمل، نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل فیت آسا را تجربه کردند.

آقای دکتر غلامرضا حبیبی، ویژگی های کلی برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام (فیت آسا) را برشمرد. در ادامه برنامه، خانم آزاده ایرانبان نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن فیت آسا را توضیح داد و صفحات و اجزای آن را به نمایش درآورد. همچنین شرکت کنندگان در عمل، اپ را نصب و نحوه کار با اجزای آن را تجربه کردند. این تجربه به مراقبین سلامت و بهورزها کمک می کند تا هنگام معرفی اپ به عموم مردم، خودشان با ساختار و نحوه استفاده از آن، آشنایی لازم را داشته باشند.

در انتهای کارگاه، شرکت کنندگان، پرسش های خود را در ارتباط با این برنامه مطرح کردند. همچنین در جریان برگزاری برنامه، کاربران فرصت داشتند تا به صورت مکتوب و به شکل پیام، مشکلات و سوالات خود را بیان کنند.

 

سر فصلهای این کارگاه به شرح ذیل بود:

 • امکانات و روش استفاده از اپلیکیشن فیت آسا
 • دانلود و نصب فیت آسا
 • ثبت نام در فیت آسا
 • وارد کردن کد معرف
 • فراموشی رمز عبور
 • تکمیل پروفایل
 • برنامه تمرین روزانه
 • ثبت فعالیت
 • فعالیت های من
 • نقشه راه
 • رنگین کمان فعالیت های من
 • ارزیابی من
 • با دوستان
 • چالش
 • جوایز
 • درباره فیت آسا
 • امکانات و روش استفاده از داشبورد مراقبین/بهورزان
 • ورود به داشبورد
 • امکانات داشبورد

 

کم تحرکی یکی از مهمترین عوامل خطر برای بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی است.. در حال حاضر، ۵۶ درصد از مردم ایران دچار کم تحرکی هستند. این آمار، مربوط به قبل از شیوع بیماری کوید ۱۹ می باشد و به نظر می رسد با شیوع این بیماری و محدودیت مردم به منازل، میزان کم تحرکی افزایش یافته باشد.

مطابق برنامه کشوری و تعهد نسبت به سازمان جهانی بهداشت (WHO)، قرار است تا سال ۱۴۰۴، ۲۰ درصد از میزان کم تحرکی جمعیت ایرانی کاسته شود.

بر این اساس و در راستای اجرای “دستورالعمل توسعه فعالیت بدنی در دوره پاندمی کووید ۱۹” برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام مبتنی بر اپلیکیشن و نرم افزار فیت آسا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

این کارگاه، در چارچوب مرحله پایلوت اجرای برنامه فعالیت بدنی و تناسب اندام هوشمند برگزار شد. در این مرحله، ۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور شامل دانشگاه های علوم پزشکی اراک، قزوین، فسا و خمین مشارکت دارند. هدف از برنامه هوشمند فعالیت بدنی و تناسب اندام، ایجاد ارتباط با مردم و همچنین ایجاد انگیزش برای ارتقای میزان فعالیت بدنی می باشد.

 

فیت آسا قزوین

فیت آسا قزوین

 

 


كليه حقوق مادي و معنوي اين اثر متعلق به موسسه فرزان مي باشد و هر گونه استفاده اي فقط با تاييد كتبي مجاز مي باشد